Kas yra neuroplastiškumas?

KAS YRA NEUROPlASTIŠKUMAS ?

Mes visi turime labai skirtingą elgesį ir mintis šiandieną, nei tai buvo prieš 20 metų. Šis pokytis ir yra neuroplastiškumas – smegenų struktūros ir organizacijos pakitimai, kai mes patiriame, mokomės ir prisitaikome.

Neuroplastiškumas yra smegenų “raumenų stiprinimo” dalis; ką mes darome dažnai, ten mes tampame stipresni ir geresni, o ko mes nenaudojame, išblėsta. Tai ir yra fizinis pagrindas to, kodėl vėl ir vėl besikartojanti mintis ar veiksmas, didina savo galią. Ilgainiui tai pereina į automatizmą, tampa mūsų dalimi; mes tampame tuo, ką mes darome.

Neuroplastiškumas vyksta visą gyvenimą. Jungtys smegenyse nuolat stiprėja ar silpnėja, priklausomai nuo to, kas yra naudojama. Jaunesni žmonės keičiasi lengvai; jų smegenys yra labiau plastiškos. Su amžiumi pokyčiai neateina taip lengvai; smegenys praranda dalį savo plastiškumo ir tampame labiau užsifiksavę savo mąstysenoje, mokymesi ir suvokime.

Kadangi smegenys lemia viską ką mes galvojame ir darome, pasitelkdami savo neuroplastiškumą galime pagerinti viską, ką mes darome ir galvojame. Neuro-grįžtamasis ryšys veikia remiantis šiais pagrindiniais neuroplastiškumo principais, padėdamas jums vykdyti pasikeitimus, kurių jūs siekiate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *