Smegenų neuroplastiškumas

Mes visi turime labai skirtingą elgesį ir mintis šiandieną, nei tai buvo prieš 20 metų. Šis pokytis ir yra neuroplastiškumas – smegenų struktūros ir organizacijos pakitimai, kai mes patiriame, mokomės ir prisitaikome.

Neuroplastiškumas yra smegenų “raumenų stiprinimo” dalis; ką mes darome dažnai, ten mes tampame stipresni ir geresni, o ko mes nenaudojame, išblėsta. Tai ir yra fizinis pagrindas to, kodėl vėl ir vėl besikartojanti mintis ar veiksmas, didina savo galią. Ilgainiui tai pereina į automatizmą, tampa mūsų dalimi; mes tampame tuo, ką mes darome.

Neuroplastiškumas vyksta visą gyvenimą. Neuroninės jungtys smegenyse nuolat stiprėja ar silpnėja, priklausomai nuo to, kas yra naudojama. Jaunesni žmonėms lengviau pasikeisti – jų smegenys yra labiau plastiškos. Su amžiumi pokyčiai neateina taip lengvai; smegenys praranda dalį savo plastiškumo ir tampame labiau užsifiksavę savo mąstysenoje, mokymesi ir suvokime.

Kadangi smegenys lemia viską, ką mes galvojame ir darome, pasitelkdami savo neuroplastiškumą, galime pagerinti viską, ką mes darome ir galvojame. Neuro-grįžtamasis ryšys veikia remiantis šiais pagrindiniais neuroplastiškumo principais, padėdamas jums vykdyti pasikeitimus, kurių jūs siekiate.

2 Comments

  1. Kiekvienas žmogus gali keistis naudodamas neuroplastiškumo principus. Mes galime save “užhiponitizuoti” keičiant savo elgesį ir to rezultatus mūsų gyvenimui.

    • NGR specialistė Vilija Pažemeckienė

      Taip, kiekvienas žmogus gali keistis, naudodamas neuroplastiškumo principus, tik deja, ne visi žino kaip juos naudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *