Spalvų svarba

  • Kuo žmogaus gyvenime svarbios spalvos?

Su spalvomis susipažįstame dar būdami įsčiose, kai šviečiant saulei, motinos gimdoje kūdikis mato rausvą šviesą, o vos tik gimus mus apsupa spalvotas pasaulis. Jau nuo mažens mes turime mėgstamas spalvas ir norime piešti spalvotais pieštukais. Pagal vaiko piešinius psichologai nustato vaiko emocinę būseną ir galimas traumas, vaiko santykį su tėvais ir jį supančiu pasauliu. Psichologai įrodė, kad spalvos daro stiprų poveikį žmogaus savijautai, jo darbo našumui ir nuotaikai.

  • Tiesa, kad spalvų potraukis toks stiprus, kad jomis netgi galima gydyti (spalvų terapija)? Kaip tai veikia?

Spalvų terapijos istorija siekia Egiptą, Kiniją, Persiją. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad Kinijos gydytojai skrandžio ligoms gydyti taikydavo geltoną spalva ir sergant kai kuriomis ligomis patardavo dėvėti tam tikrų spalvų drabužius.

Žymus gydytojas Avicena (980-1037), manė jog spalvos yra ypač reikšmingos gydyme ir rašė apie chromoterapiją “Medicinos kanone“ (beveik penkis amžius daugelyje Europos universitetų buvęs pavyzdinis medicinos vadovėlis). Avicena savo praktikoje naudojo spalvotus tepalus ir eliksyrus.

Amerikos psichologas Džeikobas Libermanas, trisdešimt metų tyrinėjęs šviesos spindulių ir spalvų poveikį žmogaus organizmui, padarė išvadą, kad spalva ir saulės šviesa gali atstoti beveik visus vaistus!

Piešimo/meno terapija dabar jau yra įteisinta kaip disciplina ir keliuose universitetuose.

Kiekvienas organas ir sistema žmogaus kūne turi savo labai tylų dažnį. Iš tikrųjų, kiekviena emocija ir jausmas taip pat turi tam tikrą dažnį. Per šiuos dažnius mūsų organai ir ląstelės bendrauja. Kiekviena spalva taip pat turi savo dažnį. Šie dažniai buvo tiriami ir studijuojami JAV mokslininkų Jeilo universitete nuo 1920 iki 1950 metų. Kai dėl per didelių cheminių, mechaninių ar terminių veiksnių padidėja arba sumažėja virpesių dažnis, organo funkcija pakinta, vystosi chroniškos ligos. Po to buvo įgyvendintas praktinis šių atradimų panaudojimas. Gydyti spalvomis galima, žinant kokia spalva atitinka kokį kūno organo ar sistemos dažnį.  Tai labai saugus ir natūralus metodas, kuris padeda sustiprinti ir subalansuoti silpnai dirbančių organų veiklą ir organizmas pradeda atsistatinėti, suveikia kūno savireguliacijos mechanizmas.

  • Kodėl skirtingiems žmonėms patinka skirtingos spalvos, kas lemia potraukį vienai ar kitai?

Dažnai žmogus intuityviai pasirenka tam tikros spalvos puodelį ar nusiperka būtent tos spalvos drabužį. Pavyzdžiui, yra nustatyta, kad norint sustiprinti skydliaukės veiklą reikia žiūrėti į raudoną spalvą, o nešioti žalios spalvos drabužius. Tai gali paaiškinti priežastį, kodėl nusipirkus tos spalvos drabužį, kuris mums traukė akį parduotuvėje, mes jo nedėvime ir jis tik guli spintoje, o štai kitos spalvos rūbą mes nešiojame kasdieną.

Taigi gal vis dėlto labiau vertėtų atkreipti dėmesį į kūno mums siunčiamus signalus.

 

Comments are closed.