Kaip auklėti vaikus ?

Dažnai tėveliai mūsų klausia: Kaip “teisingai” auklėti vaikus? Štai keletas patarimų, pagal JAV autoriaus Sal Rachele knygą:

Patys būkite pavyzdžiu vaikams tokio gyvenimo būdo, kur nėra materialių daiktų garbinimo ar tenkinimo begalinio poreikio įsigyti vis daugiau ir geresnių prietaisų.

Jums reiktų mokyti savo vaikus vertinti gyvą bendravimą, išreiškiant savo jausmus, dalinantis idėjomis ir gyventi kokybišką gyvenimą, t.y. harmonijoje su gamta. Eikite su vaikais pasivaikščioti į parką ar mišką, supažindinkite juos su augalais ir gyvūnais. Pasakokite jiems apie savo svajones ir vizijas.

Maži vaikai mokosi stebėdami jus. Stenkitės būti tokiu žmogumi, kokiu norėtumėte, kad taptų užaugęs jūsų vaikas. Užrašykite juos į jogą ar šokių būrelį. Įtraukite juos į menus ir muziką. Atsisakykite būti dalimi tos programos, kuri, kaip narkotikai, įtraukia vaikus, padarydami juos negalvojančiais robotais (vartotojais).

Daugelį elgesio problemų šiandien vaikai turi dėl tos priežasties, kad tėvai, mokytojai, valdininkai, bažnytininkai ir šeimos nariai neturi laiko nuoširdžiai pabūti su vaikais. Mes gyvename skubančioje, reiklioje visuomenėje, kuri nepalieka laiko vaikams atskleisti jų Aukštesnįjį Aš, tikrąją misiją ir tikslą. Mokytojams pasakoma ką mokyti ir kaip mokyti. Video žaidimai ir kompiuteriai tampa auklėmis, kai savo ruožtu, tėvai būna pavargę ar per daug užimti, kad tinkamai auklėtų savo vaikus. Įbrukimas tablečių tampa atsaku, taisančiu vaiko elgesį, vietoj ieškojimo tikrųjų tokio elgesio šaknų ir siekio pataisyti tai iš pagrindų.

Duokite savo vaikams sveiką ir gyvą maistą. Valgykite bent vieną kartą per dieną žalias daržoves ar vaisius. Užtikrinkite, kad maistas būtų ekologiškas ir humaniškai auginamų gyvūnų. Pašalinkite visą cukrų, konservantus ir pavojingus chemikalus. Vaikai, kurie auga gaudami natūralų ir neperdirbtą maistą, teiks jam pirmenybę ir užaugę.

Apsvarstykite apie namų mokymą, ar tai įstatymiškai galima jūsų šalyje. Jeigu jūs turite pinigų, leiskite vaiką į privačią mokyklą, jos paprastai geresnės negu valdiškos. Lankykite tėvų susirinkimus mokykloje. Įsitraukite į savo vaikų mokyklos gyvenimą. Įtraukite juos į užklasinę veiklą. Nustatykite aiškias ribas, kol jie auga, bet tegul draudimai būna realistiški, o ne diktatoriški. Išlaikykite balansą tarp autoritarinio ir atlaidaus auklėjimo. Lankykite įvairius seminarus apie vaikų auklėjimą. Ieškokite terapijos būdų, jei jaučiatės sukrėstas.

Jei ruošiatės kurti šeimą, būkite užtikrintas, kad nuoširdžiai norite to. Klausykite savo vidinio vedimo. Žinokite, kad niekada nebūsite idealiu tėvu ar mama. Jūs darysite klaidas. Tai ir yra tėvystės dalis šioje Žemėje. Bet mokykitės iš klaidų. Būkite sau atlaidesni. Mylėkite save ir savo vaikus besąlygiškai.

 

Comments are closed.