3 patarimai bendravimui šeimose

 

Patarimas poroms Nr.1

Visi pokalbiai tarp vyro ir žmonos, vyro ir moters, turi būti vedami tik švelniausiu pagarbiausiu tonu. Kelti toną (rėkti) galima tik ekstra, ypatingais, pavojaus, perspėjimo, gelbėjimo atvejais. Net nedidelis tono kilstelėjimas pradeda sniego lavinos reakciją emocijose

Patarimas poroms Nr.2.

Jei jums daro psichologinį spaudimą – jūs neturite to klausyti. Draudžiama klausyti skaudinančius žodžius. Pasyvus smūgio priėmimas yra savęs žudymas.
Jei kažkas sako skaudinančius žodžius arba spaudžia psichologiškai, reikia vengti to visais įmanomais būdais, pvz., mandagiai atsakyti „ačiū, supratau“, ir skubiai nutraukti pokalbį savo iniciatyva.
Yra rekomenduojami 3 žingsniai ginantis nuo psichologinio spaudimo:
a) nedelsiant švelniai ir minkštai keisti pokalbio temą;
Jei tai neveikia:
b) tiesiai, mandagiai pasakyti, kad negalite toliau klausyti arba dalyvauti pokalbyje, nes, pvz., skubate, turite reikalų, dabar ne laikas pokalbiui, negalite šiuo metu priimti šios informacijos, prašote atidėti pokalbį, tema jums perdaug skausminga, nesate kompetentingas šiuo klausimu;
Jei tai neveikia:
c) paskutinė priemonė. Jei žmogus jūsų negirdi ir vis vien tęsia spaudimą, jūs privalote iškart palikti pokalbio vietą, nekomentuodamas, kur ir kodėl jūs išeinate

Patarimas šeimoms Nr.3 – Pagarba tėvams:

a)gerbti jų nuomonę ir išklausyti ją iki galo, nenutraukiant. Niekada negalima prieštarauti tėvams nors ir nesutinki su jų nuomone, galima tik prašyti ko nors. Tačiau po 18 metų ribos žmogus turi pats daryti savarankiškus atsakingus sprendimus.
b) Tėvų poilsis yra šventas dalykas. Gyvenant su tėvais, būtina laikytis jų poilsio ritmo ir žadinti juos tik ypatingais atvejais.
c) Gyvenant toli nuo tėvų, būtina su jais periodiškai pabendrauti, bent kartą metuose, nuolat pasiteirauti, ar jiems nereikia kokios pagalbos ir pasistengti suteikti tą pagalbą.
d) Jei kuris nors iš tėvų yra sunkaus charakterio ir nuolat skaudina savo aštriu elgesiu – neteisiant jo ir rodant begalinę pagarbą, reikia su tuo iš tėvų rečiau bendrauti, t.y. laikytis atstumo, esant galimybei vengti nereikalingų kontaktų.

Tomas Girdzijauskas ištrauka iš paskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *