Smegenų neuroplastiškumas

Jeigu norite platesnės informacijos apie smegenų veiklą, rekomenduojame paskaityti knygą „Save keičiančios smegenys”.Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas Doidge’as bestseleriu tapusioje knygoje „Save keičiančios smegenys” (The Brain That Changes Itself, 2007) išsamiai aprašo revoliucinį atradimą, teigiantį, kad žmogaus smegenys pasižymi gebėjimu keistis. Šios fundamentalios smegenų savybės, kurią imta vadinti neuroplastiškumu, atradimas radikaliai pakeitė ne tik medicinos mokslą, bet ir patį požiūrį į žmogaus smegenis kaip į nuolat kintantį ir galintį atsinaujinti neuronų tinklą.

Publikuojama pirmoji šios knygos ištrauką:
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-29756/straipsnis/Norman-Doidge-Save-keiciancios-smegenys-pirma-istrauka

2013 m. vasario 22 d. Vilniaus knygų mugėje „Kitų knygų” leidykla surengė Normano Doidge’o knygos „Save keičiančios smegenys” pristatymą. Mokslinėje diskusijoje „Kaip ir dėl ko keičiasi mūsų smegenys” dalyvavo psichologas Feliksas Laugalys ir neurologas Gintaras Kaubrys.

Comments are closed.