Neuoromokslo naujienos: tai yra panašu į tai, ką mes sakome apie NGR/Neurofeedback metodą, kad smegenys yra dinamiška sistema ir visada siekia „vietinio maksimumo“, atsižvelgiant į turimą informaciją. Kadangi informacija apie smegenų veiklą NGR metodo būdu teikiama kaip įvestis į smegenis realiu laiku, „vietinio maksimumo“ sritis plečiama, todėl pasiekiama geresnė būsena.
Publikuojami tyrimų rezultatai gali turėti reikšmingos įtakos motoriniam vystymuisi ir ligoms. “Smegenų savęs organizavimas aplink kritinius, svarbius taškus yra aktyvus procesas”, pažymėta straipsnyje, ir “sutrikus homeostatiniam reguliavimui vis daugiau įtakos tai turi sunkioms žmogaus patologijoms, tokios kaip Alzhaimerio liga, epilepsija, Rett sindromas, autizmas ir šizofrenija.”
O būtent mūsų praktikuojamas metodas ir yra paremtas smegenų savireguliacijos principu ir padeda joms sugrįžti į sveikesnę būseną !!!
Šiame skyrelyje rasite ir daugiau tyrimų iš viso pasaulio, kaip veikia Neuro-grįžtamojo ryšio/Neurofeedback metodas:
Comprehensive Bibliography of Neurofeedback Research
Ar neuroterapija gali padėti nuo priklausomybių?
“Smegenyse priklausomybė atrodo kaip didelis elektrinių signalų disbalansas tarp dviejų pagrindinių smegenų sričių: prefrontalinės žievės ir limbinės dalies. Prefrontalinė žievės sritis yra priekinėje smegenų dalyje esantis valdymo centras su samprotavimo centrais, kurie gali pasakyti: „Ne, aš neturėčiau to daryti“.
Limbinė dalis yra smegenų centre ir valdo tokias emocijas kaip baimė, atsakas į pagrindinius poreikius ir malonumus. Kai kas nors yra priklausomas nuo narkotikų, limbinė dalis yra per daug kontroliuojama. Iš esmės tai ir yra atsirandančio disbalanso dalis.
Kai perskaičiau pradinį užklausą pateiktą dėl opioidų technologijų iššūkio idėjų, pagalvojau, gal čia tinka neurogrįžtamasis ryšys. Išnagrinėjau visas skirtingas neurogrįžtamojo ryšio programas ir radau tyrimus, kaip jis naudojamas priklausomybei nuo nikotino gydyti. Taigi aš maniau, kad tai taip pat gali būti tikrai naudinga priemonė ir nuo priklausomybės nuo opioidų.” Plačiau skaitykite straipsnyje…