Balansas – vienodas pasiskirstymas ar pusiausvyra tarp opozicinių jėgų.
Lankstumas – gebėjimas judėti sklandžiai ir be didelių pastangų.
BALANSAS
Nors abu mūsų smegenų pusrutuliai dirba kartu subalansuotai dažniausiai vykdydami visas užduotis, nors jie yra gana skirtingi savo struktūra ir funkcijomis.Kairė smegenų pusė pirmiausia skatina loginį, racionalų mąstymą. Mes ją naudojamės kalbant, linijiniam mąstymui, detalizuojant ir matuojant laiką. Mūsų dešinys pusrutulis atsakingas už idėjas, koncepcijas, intuiciją, emocijas bei kūrybinį potencialą.
Mūsų “normalūs” suvokimai yra įsišakniję kairėje mūsų smegenų pusėje. Dešinėje pusėje suvokimas yra toks neįprastas, ir jis paprastai vadinamas “pakitusia būsena” (gerai aprašyta mokslininkės Jill Bolte Taylor video įraše čia …).
Didesnis pusiausvyros lygis leidžia kairiajam smegenų pusrutuliui atlaisvinti savo gniaužtus ir mūsų dešinysis pusrutulis gali išskleisti savo kūrybiškumą, konceptualų mąstymą, intuiciją, toleranciją ir tokius gebėjimus, kurių jūs net nežinojote, kad turite. Mes veikiame geriausiai, kai mūsų “vidinis mentalinis/psichinis pasaulis” komunikuoja sklandžiai, suderintai ir integruotai.
Susijęs straipsnis: Kodėl smegenų balansas svarbu
LANKSTUMAS
Ką jūs naudojate, tas stiprėja. Toks pasakymas tinka tiek smegenims, tie fiziniams raumenims ir yra vadinama neuroplastiškumu. Naudojant pakartotinai, bet kuri mintis tampa “įpročiu”, tai atsiranda praradimas psichinio gebėjimo prasiveržti iš nesveiko modelio.
Šie “užstrigę psichikos modeliai” vis labiau stiprėja, kuo daugiau mes juos naudojame; tai skatina smegenų raumenų stiprinimą. Kartais šie modeliai sukelia mūsų netinkamas reakcijas arba nesveikus būdus kovoti už savo interesus: mes galime nenustoti mąstyti, kai bandome užmigti, daromės mieguisti vietoj susikaupimo arba būname nuolat “apsižergę” nepatogią emocinę būseną. Kažkuri mūsų smegenų dalis buvo išvesta iš pusiausvyros ir taip prarado lankstumą, reikalingą vėl sugrįžti į ją.