Atsakymas į mūsų klientų klausimą ar verta treniruoti NGR metodu smegenis jau pagyvenusiems žmonėms: Džordžo Vašingtono universiteto medicinos koledžo direktorius tvirtina, kad pagyvenusių žmonių smegenys yra daug plastiškesnės, nei įprasta manyti. Šiame amžiuje dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulių sąveika tampa harmoninga, o tai praplečia mūsų kūrybines galimybes. Būtent todėl tarp vyresnių nei 60 metų žmonių galima rasti daug, ką tik kūrybinę veiklą pradėjusių, asmenybių.
Žinoma, smegenys nebėra tokios greitos kaip jaunystėje. Tačiau jos laimi lankstumu. Štai kodėl su amžiumi dažniau priimame teisingus sprendimus ir esame mažiau veikiami neigiamų emocijų. Žmogaus intelektinės veiklos pikas būna apie 70-tuosius metus, kai smegenys pradeda dirbti visu pajėgumu.
Laikui bėgant, mielino kiekis smegenyse didėja – medžiagos, kuri palengvina greitą signalų perdavimą tarp neuronų. Dėl šios priežasties intelektualiniai gebėjimai, lyginant su vidurkiu, padidėja 300 proc.
O šios medžiagos aktyvios gamybos pikas patenka į 60-80 metų amžių. Įdomu ir tai, kad po 60 metų žmogus vienu metu gali naudoti abu pusrutulius. Tai leidžia išspręsti daug sudėtingesnes problemas.
Profesorius Monchi Uri iš Monrealio universiteto mano, kad pagyvenusio žmogaus smegenys pasirenka mažiausiai energijos reikalaujantį kelią, panaikinant nereikalingus ir paliekant tik tinkamus problemos sprendimo variantus. Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo įvairaus amžiaus grupės. Laikydami testus jaunuoliai labai sutriko, o vyresni nei 60 metų priėmė teisingus sprendimus.
Dabar pažvelkime į smegenų ypatybes sulaukus 60–80 metų. Jie tikrai rožiniai.
PAGYVENUSIO ŽMOGAUS SMEGENŲ YPATUMAI.
1. Smegenų neuronai nemiršta, kaip sako visi aplinkiniai. Ryšiai tarp jų tiesiog išnyksta, jei žmogus neužsiima protiniu darbu.
2. Išsiblaškymas ir užmaršumas atsiranda dėl informacijos pertekliaus. Todėl nereikia viso gyvenimo skirti nereikalingoms smulkmenoms.
3. Nuo 60 metų žmogus, priimdamas sprendimus, naudojasi ne vienu pusrutuliu vienu metu, kaip jaunimas, o abu.
4. Išvada: jei žmogus veda sveiką gyvenimo būdą, juda, turi fizinį aktyvumą ir visavertį protinį aktyvumą, intelektualiniai gebėjimai su amžiumi NEmažėja, o tik AUGA, pasiekdami piką ties 80-90 metų.
Taigi nebijokite senatvės. Stenkitės tobulėti intelektualiai. Išmokite naujų amatų, muzikuokite, mokykitės groti muzikos instrumentais, tapyti paveikslus! Šokti! Domėkitės gyvenimu, susitikite ir bendraukite su draugais, kurkite ateities planus, keliaukite kiek įmanoma daugiau. Nepamirškite nueiti ir į parduotuves, kavines, koncertus. Neužsidarykite vieni–tai pražūtinga bet kuriam žmogui. Gyvenkite su mintimi: visi geri dalykai dar laukia manęs!
Didelis JAV atliktas tyrimas parodė, kad:
- Produktyviausias žmogaus amžius – nuo 60 iki 70 metų;
- Antra produktyviausia žmogaus gyvenimo stadija – amžius nuo 70 iki 80 metų;
- Trečias produktyviausias gyvenimo etapas – 50 – 60 metų.
- Iki to amžiaus žmogus dar nepasiekė savo piko.
- Vidutinis Nobelio premijos laureatų amžius – 62 metai;
- Vidutinis 100 didžiausių pasaulio įmonių prezidentų amžius – 63 metai;
- Vidutinis pastorių amžius 100 didžiausių JAV bažnyčių yra 71 metai;
- Vidutinis senelių amžius – 76 metai.
Tai patvirtina, kad geriausi ir produktyviausi žmogaus metai yra nuo 60 iki 80 metų.
Šį tyrimą gydytojų ir psichologų komanda paskelbė žurnale: NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE.
Jie nustatė, kad būdami 60 metų pasieksite savo emocinio ir psichinio potencialo viršūnę, ir tai tęsiasi iki 80 metų.
Todėl, jei jums 60, 70 ar 80 metų, esate geriausiame savo gyvenimo etape.
* ŠALTINIS: New England Journal of Medicine *.