Naujausi tyrimai parodė, kad gali būti giluminis ryšys tarp praktikų, skatinančių buvimą “čia ir dabar”, teigiamos smegenų veiklos ir imuniteto nuo ligų.
Tyrimai parodė, kad smegenų elektrinis aktyvumas prieš ir po 8 savaičių meditacijos programos gali
sukelti smegenų funkcijos ir imuninio lygio organizme pokyčius. Meditacinės praktikos tipas yra neaktualus šiuose tyrimuose. Tiesą sakant, tie patys rezultatai buvo pastebėti tiek budistų meditatorių, tiek ir krikščionių vienuolių smegenų veikloje.
Taip pat Įvairūs skirtingi eksperimentiniai tyrimai Jungtinėse Amerikos Valstijose parodė, kad kasdieninės meditacijos praktikos žinomos kitų kaip susikaupimas, taip pat gali padėti pagerinti atmintį ir pažintinę funkciją, nuotaiką, ir bendrą psichinę sveikatą. Pavyzdžiui, Wake Forest universiteto medicinos mokyklos tyrimas parodė, kad net ir trumpalaikės, keturių dienų laikotarpio, susikaupimo praktikos gali žymiai pagerinti vizualinį-erdvinį suvokimą, darbinę atmintį ir vykdymo funkcijas.
Kodėl tai vyksta? Andrew Newberg, MD, yra mokslinių tyrimų Jefferson-Myrna Brind integratyvios medicinos centro prie Thomo Jefferson’o universiteto Filadelfijoje direktorius. Jis aiškina, kad priežastis, kad šie rezultatai pasireiškia tokiu nuoseklumu, yra tai, kad susikaupimas gali prisidėti prie to, ką neurobiologai vadina “nervų sistemos plastiškumu”. Tai galvos smegenų gebėjimas prisitaikyti laikui bėgant prie naujo streso. Dr Newberg teigia, kad smegenų veiklai,žmonių, kurie praktikuoja susikaupimą, teigiamos įtakos, gali turėti didesnis kraujo pritekėjimas, kuris išvalo apnašas nuo nervinių arterijų, ir leidžia smegenims geriau funkcionuoti. Tai, savo ruožtu, teigiamai veikia visą kūną ir jo funkcijas.
Nors dr. Newberg pabrėžia, kad būtina atlikti daugiau mokslinių tyrimų, jis teigia, kad išvados pastarųjų penkerių metų tyrinėjimų įrodo, kad meditacijos/buvimo praktika gali turėti didelį poveikį mūsų gebėjimui išlikti sveikiems. Dėl šios priežasties, jis rekomenduoja įtraukti meditacines/buvimo praktikas į sveiko gyvenimo dienotvarkę.
Pagal Lisa Thomas-Tench
Pastaba: NGR treniruotės tai panašiai tas pats kas meditacija, tik efektyviau, nes nori ar nenori ji įvyksta .