Kas tas neuroninis-grįžtamasis ryšys/NGR su NeurOptimal?
Tai mokymosi technologija, kuri įgalina žmogų pakeisti savo smegenų bangas. Kai informacija apie asmens smegenų bangų charakteristikas tampa prieinama, žmogus pats išmoksta keisti jas. Tai galima pavadinti smegenų mankšta. Bangų dažniai, kuriais mūsų smegenys kibirkščiuoja, įtakoja mūsų mintis, jausmus ir elgesį.
Ar galima numatyti sėkmingą rezultatą?
Negalima tiksliai prognozuoti ar treniravimas bus sėkmingas konkrečiam individui. Tačiau seansų efektyvumą jau galima pastebėti gana anksti. Šalutiniai poveikiai yra reti ir jeigu tai atsitinka, juos galima greitai pašalinti toliau atliekant NGR seansus, nes jie įtakoja smegenų plastiškumą.
Kodėl NGR/Neurofeedback veikia?
Mūsų smegenys yra stebėtinai prisitaikančios arba “plastiškos” ir sugebančios mokytis. Jos gali išmokti pagerinti savo veiklą, kai gauna signalus/ženklus-atsiliepimą/ grįžtamąjį ryšį. Visas mokymasis faktiškai priklauso nuo grįžtamojo ryšio, o smegenys yra mūsų kūno dalis, kuri labiausiai linkusi mokytis. Duodant informaciją prieinamą smegenims apie jų veiklą, jos gali pradėti reguliuotis pačios. Kiekviena sesija meta iššūkį smegenims atkreipti dėmesį į savo darbą. Kai smegenys daro šį gerą savireguliacijos darbą, žmogus jausis ramesnis, budresnis ir dėmesingesnis. Palaipsniui smegenys mokosi to, taip kaip ir visų kitų dalykų, ir, po pakankamai treniruočių, paprastai jos ilgam išlaiko tai, kas buvo pasiekta.
Kiek reikia treniruotis?
NGR treniruotės tai mokymosi procesas ir rezultatai, bėgant laikui, pradeda ryškėti palaipsniui. Progreso požymius jau paprastai galima pamatyti po 10-20 sesijų. Vystymosi traumos gali pareikalauti ir virš 100 seansų, bet klientas supras ar jam padeda treniruotės dažniausiai jau po 10-20 seansų.
Kaip dažnai reikia treniruotis?
Pradinėje stadijoje treniruotės turi būti reguliarios, optimaliausiai 2-3 kart. per savaitę.Tai panašu į mokymąsi groti muzikos instrumentu. Kai smegenis jau pradės įtvirtinti savo naujai išmoktus dalykus, sesijos gali būti jau ne tokios dažnos. Nėra tokio būdo kaip nustatyti kiek sesijų reikės tam ar kitam individui.
Mano gydytojas žiūri skeptiškai į NGR/Neurofeedback. Ką aš galiu padaryti?
Jūsų gydytojas gali nežinoti apie šios specifinius bio-grįžtamojo ryšio treniruočių metodus. Kiekvienas gydytojas gali turėti sveiką skepticizmą apie naujus metodus. Paprašykite savo gydytoją pasidomėti apie tyrimų rezultatus, įrodančius, kad NGR padeda prie tokių sutrikimų kaip Atminties ir dėmesio sutrikimas, po įvairių traumų ir esant traukuliams (www.isnr.org/isnr- comprehensive-bibliography).Ta i galima rasti ir mūsų internetinėje svetainėje: www.neuroharmonija.lt bei svetainėse anglų kalba: www.isnr.org , www.aapb- biofeedback.com , www.treatmentoftrauma.com , www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ 25238859. Daug video galima rasti ir YouTube:
Malonios kelionės savo smegenų sureguliavimo link.
Vilija Pažemeckienė
NGR sertifikuota specialistė
NEUROHARMONIJA VšĮ
Tel.:+370 611 15401
www.neuroharmonija.lt
V |