Neuroninis grįžtamasis ryšys (NGR)

Įvairius dalykus mes darome įprastą dieną ir tai reikalauja įvairių sąmonės lygių, budrumo ir sąmoningumo. Jūsų smegenys turi būti labai lanksčios, kad pereitų iš vieno “režimo” į kitą. Padidėjusio budrumo reikia atliekant darbo užduotis, bet tai žinoma nėra geriausia sąlyga poilsiui. Štai kodėl smegenų lankstumas yra labai svarbu.
Neuroninis grįžtamasis ryšys (NGR) yra iš esmės smegenų treniruotės, kurios moko mūsų smegenis būti lankstesnėmis ir tampresnėmis. Nespausdamas jų jokia kryptimi, NGR sistema sąveikauja su jūsų centrine nervų sistema, tokiu būdu, kuris pagerina neuronų plastiškumą. Protas tampa lankstesnis, prisitaiko ir reaguoja į savo aplinkos pokyčius greičiau ir tiksliau. Kuo lengviau jūsų smegenys prisitaiko prie pokyčių, su kuriais susiduria įprastinę įtemptą dieną, tuo geriau jūs jaučiatės. Smegenų lankstumo trūkumas, kita vertus, gali palikti jus „išgręžtu“ ir įsitempusiu dienos pabaigoje.
NGR treniruotės taip pat gali padėti kurti smegenų atsparumą arba didinti centrinės nervų sistemos gebėjimą “atšokti” nuo neigiamų įvykių. Neigiami jausmai, susiję su asmeniniu konfliktu ar bloga diena darbe, gali užvaldyti jus dar valandų valandas nors faktiškai įvykis jau praėjo. Destruktyvus nervingumo pojūtis, pasikartojančios mintys ar savikritiškas mąstymas dar padidėja įvykus tokiems sunkiems reiškiniams, kaip pavyzdžiui, fizinėms ar emocinėms traumoms ar praradus mylimą žmogų. Vietoj to, kad būti įstrigus šių įvykių negatyvume, elastingos smegenys grįš atgal į savo įprastą pradinę padėtį daug greičiau.

Asmenys, kurių smegenys po NGR treniruočių tapo lankstesnės, teigia, kad jaučiasi laimingesni ir mėgaujasi didesniu ramybės pojūčiu. Taigi jau dabar galite užsisakyti NGR treniruotes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *