Kortos geresniam gyvenimui

                       PSICHOLOGINĖS
METAFORINĖS ASOCIATYVINĖS KORTOS

Projekcinės diagnostikos metodai yra gerai žinomi psichologijoje.Metaforinės asociatyvinės kortos (OH-kortos, projekcinės kortos) turi daugiau nei 30 metų istoriją. Pamatus OH kortoms padėjo dailininko Ely Raman noras sumažinti atstumą tarp meno ir žiūrovo bei jo aistra kortoms. Dėka psichoterapeuto Moritz Egetmeyer šios kortos paplito visame pasaulyje, įgydamos vis daugiau naujų pasekėjų.

Kortų kūrėjas Moritz Egetmeyer iteikia sertifikatą Vilijai

OH kortos – tai nebūtinai profesionalaus psichologo, psichoterapeuto ar koučerio instrumentas, taikomas diagnostikoje, gebėjimų koregavime ir vystyme. Tai ir verslo trenerio, psichologinių grupių vedančiojo pagalbininkas, naudojamas grupės apšilimui, pasitikėjimo tarp grupės narių nustatymui, ypatingų grupės poreikių diagnostikai ir kaip grupinio darbo metodika.

Psichologinės metaforinės asociatyvinės kortos – tai žaidimų kortų ar atvirukų dydžio paveikslėlių  rinkinys, vaizduojantis žmones, jų sąveiką vienas su kitu, gyvenimiškas situacijas, peizažus, gyvūnus, namų apyvokos daiktus, abstrakčius piešinius arba užrašytus žodžius. Žodžių ir paveikslėlių derinys  sukuria reikšmių žaidimą, aktualia žmogui tema.

OH-kortos – tai ištisa šeima metaforinių asociatyvinių kortų, formuojančių savo nuosavą, nepanašų į jokias kitas kortas, žanrą. Šių kortų naudojimas skiriasi nuo įprasto kortų žaidimo. Šiame žaidime nėra strategijų, nėra laimėjusių ir pralaimėjusių. Kortos neturi reikšmių, kaip pvz. Taro kortos. Kiekvienas žaidėjas žaidimo eigoje pats sugalvoja sau reikšmę.

.

Kiekviena kortų kaladė turi savo taikymo sritį, pvz., darbui su asmenybiniais dalykais, traumomis, porų santykiais ir kt. Taip pat yra ir universalių kaladžių, kaip, kad kaladė OH. Šiuo metu yra žinoma 18 OH-kortų kaladžių.

.

Nors kiekviena kortų kaladė yra unikali, tačiau kiekviena jų gali būti naudojama kartu su bet kokia kita OH-kortų kalade, atverdama galimybes kūrybai ir sudarydama begalinę erdvę mūsų vaizduotės žaidimui.

 

Taikymo sritys

Psichologinių metaforinių kortų, kaip projekcinės stimuliuojančios medžiagos taikymo diapazonas yra ganėtinai platus. Tinka tiek individualiam darbui, tiek darbui su grupe, tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Kortos efektyviai naudojamos šeimos terapijoje, psichodramoje, geštalt terapijoje, meno terapijoje, transakcinėje analizėje ir psichosintezėje ar tiesiog pramogai draugų ir šeimos rate.


Psichologinių metaforinių kortų privalumai:

•    Šios kortos tinka tiek individualiam darbui, tiek darbui su grupe. Savyje talpina visus projektyvių metodų privalumus ir gerokai praplečia praktikuojančio psichologo ar psichoterapeuto arsenalą.

•    Kortos labai greitai padeda išsiaiškinti ir įsisąmoninti dabartinius žmogaus pergyvenimus ir poreikius, pamatyti nepabaigtus vidinius procesus.

•    Kortos ypatingai gerai „dirba“ su racionaliu ir sunkiai savo jausmus atpažįstančiu žmogumi, žmogumi, kuris pasikliauja faktais, o ne emocijomis.

•    Kortos sukuria pasitikėjimo atmosferą ir padeda įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti apsauginius psichikos barjerus, kurių kartais neįmanoma palaužti jokiais kitais metodais.

•    Per trumpą laiką kortos padeda užčiuopti esminę problemą, kuri neduoda ramybės žmogui, padeda greitai gauti prieigą prie kliento savojo „Aš“ paveikslo, jo asmeninio mito apie pasaulį ir save jame. O taip pat apie subjektyvų situacijos vaizdą kliento akimis.

•    Psichologinės metaforinės kortos yra internacionalios: jas galima naudoti visoms kultūroms, įvairiems amžiaus tipams.

•    Metaforinės kortos padeda mums realizuoti dialogą tarp mūsų vidaus ir išorės, iškelti giluminį turinį į paviršių, suteikia sąlygas savęs atskleidimui ir pažinimui.

•    Kortos suteikia saugią ir komfortišką aplinką savęs atskleidimui poroje arba grupėje, padeda išlysti iš savo kiauto ir pralaužti ledus sudėtingose situacijose.

 

Comments are closed.