NGR ir sportas.

 

5 PRIEŽASTYS, KODĖL NGR treniruotės YRA OLIMPINIŲ ČEMPIONŲ PUSRYČIAI

Olimpinio atleto blogiausias košmaras – dėmesio praradimas. Nes daugeliui, sukauptas dėmesys gali reikšti auksą. Štai kodėl vis daugiau ir daugiau elitinių sportininkų atranda NGR ( neurogrįžtamąjį ryšį)metodą, kai jų psichinės jėgos susilpnėja.

Viskas sueina į šią akimirką. Keturis ilgus metus jūs treniravote savo kūną iki fizinių galimybių ribos. Jūs surinkote gigabitus veiklos duomenų ir juos išanalizavote iki maksimo, kad padidintumėt savo potencialą. Jūs gyvenote kaip vienuolis, palaikydamas nuobodžią praktikos, kritikos, miego rutiną. Jūs neturite laiko tikriems santykiams, išskyrus tuos, kurie įeina į jūsų pasirinktą rungtį ir savo trenerį. Vanilla Latte ? Ledų „Baltoji varnelė“?! Užmirškite apie tai; jie potencialiai gali sumažinti jūsų per treniruotes pasiektą pasiruošimo lygį, kas gali jums kainuoti medalį arba, dar blogiau, traumą, kuri užbaigs jūsų karjerą.

Ta akimirka įvyksta.Jūsų gyvenimo svarbiausios dvidešimt penkios sekundės. Pasaulis stebi. Drugio sparnelių virpėjimas susuka sūkurinį tornado jūsų skrandyje. Jūs pradedate atlikti rutiną, kurią jūs praktikavote 4 metus iš eilės, kuri atvedė jus iki šio momento, kai … nelaimė ištinka. Vieną trumputę sekundės dalį jūs prarandate sutelkimą ir padarote klaidą, kuri jums kainuoja pergalingą šūvį ar net užlipimą ant apdovanojimo pakylos.
Tai tikriausiai yra kiekvieno olimpiečio vis pasikartojantis naktinis košmaras pastarosiomis savaitėmis. Jie jau nebe “daug žadantys”; tai jau pasirodymo laikas. Laikas atlikti. Metas pasinaudoti visais sunkaus darbo ir atsidavimo savo sportui ar įgūdžiams rezultatais. Tiek daug pastatyta ant kortos, tad nenuostabu, kad elitiniai olimpiečiai kreipiasi dėl NGR neurogrįžtamojo ryšio treniruočių, siekiant papildyti savo įtemptus fizinius pratimus.  Sportininkai suprato,  kad  NGR treniruotės yra geriausias būdas išlaikyti jūsų protą, tam, kad jis netrukdytų jūsų kūnui veikti visu pajėgumu.
Daug buvo padaryta, kad olimpinė paplūdimio tinklinio čempionė Kerri Walsh-Jennings įtrauktų neurogrįžtamojo ryšio treniruotes į savo grafiką prieš šių metų olimpines žaidynes LONDONE.
Bet elitinių atletų NGR treniruočių naudojimas olimpinėse žaidynėse ir kituose patraukliuose sporto renginiuose nėra nieko naujo. “Namų komanda” (Kanados nacionalinė rinktinė) plačiai naudojo neurogrįžtamojo ryšio treniruotes 2010 m. Olimpinėse žaidynėse Vankuveryje. Kanados vyrų kalnų slidinėjimo per kupstus čempionas Aleksandras Bilodeau dėkingas NGR treniruotėms už aukso medalį. Jis veiksmingai panaudojo jį atsipalaidavimui tarp važiavimų. Bet NGR treniruotės naudojamos ne tik kaip priemonė per olimpines žaidynes siekti aukščiausių sportinių pasiekimų. NHL Vankuverio Canucks, po 20 metų sezonų sausros, nučiuožė savo kelią į 2011 m. Stanley taurės čempionatą. Ką jie daro kitaip? Neurogrįžtamojo ryšio treniruotes. Be to, Italijos nacionalinė futbolo komanda pagerino savo efektyvumą naudodami neurogrįžtamojo ryšį ir parsivežė į namus Pasaulio taurę 2006 m.
Tiesą sakant, smegenų treniravimas, atrodo, yra pati blogiausiai laikoma paslaptis profesionaliame ir olimpiniame sporte. Žvaigždės iš NBA, NFL, LPGA – net pro regbio žaidėjai naudoja neurogrįžtamojo ryšį įgyti psichikos pranašumų, kurie juos gali katapultuoti aukščiau už bet kokią konkurenciją. Ir tai turi prasmę, atsižvelgiant į tai, ką mes jau žinome apie neurogrįžtamojo ryšį :
1. Daugeliui NGR seansai pagerina miego kokybę ir gilumą. Ar galite įsivaizduoti asmenis, kuriems miegas būtų dar svarbiau, nei elitiniams sportininkams? Treneriai nustatė, kad atstatantis miegas dažnai tiesiogiai įtakoją pasirodymą.
2. NGR gali padidinti neuronų plastiškumą, kuris padeda centrinei nervų sistemai geriau susidoroti su stresu. Nėra daug gyvenime tokių įvykių kaip profesionalus ar olimpinis sportas, kur viskas būna pastatyta ant kortos. Net talentingiausi sportininkai pasiduoda olimpinio streso spaudimui ir suklumpa stebint milijardams žiūrovų.  Štai atvejis: čiuožėja Michelle Kwan. Ji tikėjosi 2002 m. Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių aukso medalio, bet ištižo nuo prožektorių šviesos ir leido visiškai nežinomai (Sarah Hughes) vos ne pėsčiomis pasiekti auksą.
3. NGR treniruotės padeda sukaupti dėmesį. O dėmesys yra labai svarbus atletams. Olimpinė kova ir yra išlikti ramiam nepaisant visų didžiojo įvykio trukdžių, ir neleisti savo koncentracijai skrajoti toli. Kaip koncentruojamas dėmesys, taip vyksta ir pasirodymas. Viena psichikos nukrypimo milisekundė gali nubraukti metų treniruočių darbą ir kruopštų pasirengimą.
4. NGR seansai gali pakenkti vienu būdu- sugriauti neigiamą mąstymą. Atletai sporte suklumpa ne dėl to, kad kažko trūksta jų kūnams, bet dėl ​​to, kad kažkas atsitiko jų smegenims. Jei sportininko rezultatas pastoviai blogėja, tada lengvai ateina tokia mąstysena: “Aš niekada nebūsiu vėl geroj formoj” arba “aš niekada nenutrauksiu šios blogos įvykių eigos”. Pakilimai ir nusileidimai yra pagrindinai priešai sportininko pasirodymuose, tačiau jie yra neišvengiami. Jūs negalite būti “įjungtas” visas dienas ištisai. Neurogrįžtamasis ryšys gali padėti išgyventi blogą dieną arba varžytis per daug neanalizuojant ir vertinant.
5. NGR gali padėti prieš senėjimą ir tinkamai smegenų būklei palaikyti. Be psichikos nukrypimų, didžiausias priešas sportininkui – laikas. Kadangi su laiku ateina ir amžius. Fizinė būklė yra tik vienas iš konkurencijos aspektų. Smegenys turi būti greitos, elastingos, lanksčios.  Paruoštos žaibo greitumu reaguoti į oponentų pokyčius. Sportininkai rado būdų, kaip išsaugoti ilgiau savo kūnus, kad jie galėtų dalyvauti daugelyje olimpinių žaidynių. Bet, kaip ir kūnas, vyresnių sportininkų smegenys sensta. Neurogrįžtamasis ryšys gali padėti išsaugoti šį pažinimo aštrumą laikui bėgant.

Taigi jūs turite jį. Raktas optimaliai olimpinei veiklai, visų pirma yra, suprasti nedalomą proto ir kūno pobūdį.  Vis daugiau ir daugiau elitinių sportininkų, atrodo, supranta šią sąvoką. Galbūt Tarptautinis olimpinis komitetas turėtų pakeisti šių žaidynių pavadinimą į NeurOlimpiadą ? Arba jie turėtų pridėti naują olimpinę sporto rūšį: neurobika ?
,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *